Torpedownia Hexengrund

Torpedownia Hexengrund

Tytuł: Torpedownia Hexengrund
5.05.2021 r. – Torpedownia Hexengrund, Babie Doły, Gdynia
Samsung Galaxy S20+

Torpedownia Hexengrund była kolejnym miejscem do sfotografowania na mojej liście. W zasadzie do Gdyni pojechałam tylko po to. Ilekroć widziałam na Instagramie zdjęcia Torpedowni, wiedziałam, że ja też je chce mieć. Pogoda trafiła mi się jak marzenie, pustki na plaży… Nic, tylko fotografować. Jednak poza klasyczną pocztówką na Torpedownię, jak to ja, postanowiłam nieco pobawić się kadrem, a tym samym uzyskałam kamienistą plażę na Babich Dołach.

Jak zrobić takie zdjęcie? Po pierwsze, należy zbliżyć się do poziomu ziemi, więc kucnąć, klęknąć, a czasami nawet należy się położyć. Po drugie, trzeba obrucić telefon o 180 stopni w taki sposób, aby obiektywy znalazły się jak najbliżej podłoża. I mimo że kamienie są na pierwszym planie, to ostrość ustawiłam jednak na torpedownię, a kamienie tylko uwydatniły całość i podbiły kolorem to zdjęcie.

Warto kombinować, szukać nietypowych kadrów, a nie powielać pocztówkowe zdjęcia. Czasami wystarczy rozejrzeć się dookoła, zmienić perspektywę patrzenia. A zanim nauczy się dostrzegać, czasem warto fotografować co podpadnie i od razu oglądać efekt końcowy, bo metodą prób i błędów można osiągnąć świetny efekt, który przyciągnie uwagę odbiorców. To tak naprawdę kwestia doskonalenia się, rozwijania. Umiejętność dostrzegania to proces. Dopiero po pewnym czasie, fotografując zaczniemy zwracać uwagę na to, co normalnie by nam umknęło, będąc w danej przestrzeni. Ale tego da się nauczyć. Dlatego z jednej strony warto samemu eksperymentować, a z drugiej podglądać innych i zastanawiać się w jaki sposób zostało ono zrobione.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

error: Nie kopiuj!